Twijfelachtige Vertonghen strijdlustig: "Doorbijten"


Foto: © SC
Volg Voetbalkrant nu via Instagram!
Naast de naam van Jan Vertonghen staan nog steeds vraagtekens. De middenvelder sukkelde met de enkel en moest gisteren op training meermaals verzorgd worden. Hij zal er echter alles aan doen om te kunnen spelen.
Sander De Graeve in Glasgow
Gisteren ging Vertonghen opnieuw door zijn enkel. "Ik sloeg hem opnieuw om. Gelukkig was hij ingetapet, anders kon het veel erger zijn. Ik ga moeten zien hoe het straks op training aanvoelt. Helemaal 100% ben ik niet, maar ik kan toch mijn wedstrijd spelen."
Vertonghen wil absoluut spelen. "Ik ga er sowieso alles aan doen. Net als de bondscoach in zijn carrière ga ik doorbijten." Ook voor de automatismen is de aanwezigheid van de verdediger belangrijk. "We moeten met zoveel mogelijk spelers van de voorbije matchen proberen spelen."
De verdediger verwacht geen walk-over morgenavond. "Het zal een moeilijke wedstrijd worden. Thuis was het al niet makkelijk. We zullen ook een ander Schotland zien dan in Brussel. Er is nu een nieuwe coach en ze speelden erg sterk tegen landen als Engeland en Kroatië."
"Horen bij de beste teams van de wereld"
"Ik moet ze proficiat wensen met hun prestatie tegen Kroatië, dat kwam ook ons goed uit." Schotland wordt potig aan de aftrap verwacht, maar ook de Belgen kunnen hun mannetje staan. "Veel van onze spelers spelen in de Premier League, we zijn dus al wat gewend aan het krachtige spel."
Van de Schotse pers kreeg Vertonghen enkele vragen over de sterkte van de huidige generatie. "We horen bij de beste teams van de wereld, maar we moeten het nog tonen."
Schrijf je nu in voor de Voetbalkrant nieuwsbrief