De prono van... Pieter Gerkens, zaterdag nog de Truiense held met twee goals tegen AA Gent: "Stef Peeters kloppen is het plan"
![Diederik Geypen](https://www.sportid.be/images/writer/diederik-geypen.png)
![De prono van... Pieter Gerkens, zaterdag nog de Truiense held met twee goals tegen AA Gent: "Stef Peeters kloppen is het plan"](https://www.voetbalkrant.com/media/cache/resolve/300x250/images/2016/12/19/full/stvv.webp)
Foto: © photonews
Volg Voetbalkrant nu via Instagram!
Net als vorig seizoen pakt Voetbalkrant.com uit met een pronostiek van de speeldag. Elke week neemt een smaakmaker van de Jupiler Pro League het op tegen onze redactie met maar één doel: beter doen dan de 6 op 8 die Laszlo Köteles vorig seizoen neerzette. Vandaag: Pieter Gerkens.
De Limburger werd de jongste dagen overladen met felicitaties na zijn twee goals tegen AA Gent. (Lees HIER meer) Morgenavond trekt Gerkens met STVV naar de Freethiel waar het doel duidelijk is: niet verliezen om zo niet te hoeven trainen op Kerstmis. "Dat leeft enorm binnen de groep. Iedereen viert kerst toch liever met zijn familie. Ik heb er vertrouwen in dat we de lijn doortrekken."
Zijn ex-club KRC Genk en Standard speelden zondag nog 2-2 gelijk. Nu ziet Gerkens beide ploegen aan het langste eind trekken. "Ze zullen het niet makkelijk krijgen om nog bij de eerste zes te geraken", denkt Gerkens. "Ook de 'kleintjes' beginnen stilaan de stress te voelen en steken in de resterende matchen een tandje bij."
"Op bezoek bij Zulte Waregem zie ik Genk wel winnen. Het is van moeten, dan zijn ze altijd het gevaarlijkst. Bovendien lijkt het uitsyndroom wat weg na drie uitzeges op een rij."
Met zijn pronostiek hoopt Gerkens net als zaterdag tegen AA Gent te scoren. De lat ligt namelijk hoog met drie JPL-collega's die al een 6 op 8 realiseerden. "Oei oei oei. Dat gaat moeilijk worden. Mijn ploegmaat Stef Peeters (4 op 8, red.) kloppen is het plan." (lacht)
Pieter Gerkens versus Voetbalkrant.com
Speeldag 20 | Pieter Gerkens | Voetbalkrant.com |
W-Beveren - STVV | 2 | 1 |
Moeskroen - Westerlo | 2 | 1 |
KV Mechelen - Charleroi | 1 | 1 |
Standard - Lokeren | 1 | 1 |
Kortrijk - Oostende | 2 | 2 |
Eupen - Club Brugge | 2 | 2 |
Zulte Waregem - Genk | 2 | 1 |
AA Gent - Anderlecht | 1 | 1 |
Klassement
Thomas Foket, Birger Verstraete en Michiel Jonckheere 6/8
Siebe Blondelle en Siebe Schrijvers 5/8
Mats Rits* Zinho Gano, Timothy Derijck, Stef Peeters, David Hubert, Laurens Paulussen en
Killian Overmeire 4/8
Leandro Trossard, Tom De Sutter en Hendrik Van Crombrugge 3/8
Olivier Myny **, Maxime Annys 2/8
* Mats Rits voorspelde op speeldag 17 een zege van Standard op het veld van Charleroi. Die wedstrijd werd gestaakt bij een voorsprong van Standard en in afwachting van het definitieve resultaat krijgt Rits 1 punt voor die wedstrijd.
** Olivier Myny voorspelde op speeldag 18 een zege van Waasland-Beveren tegen KRC Genk. Die wedstrijd werd uitgesteld naar een later tijdstip.
Lees ook...
- 📷 David Hubert lost selectie Anderlecht: maar liefst drie geblesseerden afwezig
- Anderlecht-icoon Luc Nilis keerde voor het eerst terug naar plaats van horrorblessure: "Dankzij Youri Tielemans en Vincent Mannaert"
- LIVE: Met Jan Vertonghen eindelijk weer op het veld? Anderlecht staat voor zware dobber in Charleroi
Schrijf je nu in voor de Voetbalkrant nieuwsbrief