Interview Kagelmacher: "Doet deugd dat Monaco me blijft volgen"

Foto: © SC
Volg Voetbalkrant nu via WhatsApp!
Op de laatste transferdag trok ex-Beerschotter Gary Kagelmacher de deur bij AS Monaco achter zich dicht en trok naar Valenciennes. Van de top van de Ligue 1 naar de kelder dus. "Maar liever spelen hier dan in de tribune bij Monaco", laat hij ons weten.
Valenciennes staat momenteel op de achttiende plaats in Frankrijk met amper acht punten na twaalf wedstrijden en mag zich dus zorgen maken. "Het was moeilijk de laatste maanden. We wonnen wel de laatste wedstrijd tegen Ajaccio, een rechtstreekse concurrent en dat geeft vertrouwen", aldus Kagelmacher bij Voetbalkrant.com. "Het is een moeilijke situatie, maar ik begin er aan te wennen. Ik probeer met mijn ervaring de jongere spelers bij te staan en die pikken dat goed op. Maar het zal knokken blijven tot de laatste speeldag."
Was het voor jou moeilijk om Monaco achter je te laten?
"Niet echt eigenlijk. Ik zat wel met stress, want ik kon pas op de laatste transferdag weg. Maar ik wilde spelen en bij Monaco zat dat er niet echt in. Je kan zeggen dat je dan bij de top zit, maar wat heb je daaraan om elke match in de tribune of op de bank te zitten?"
Volgt Monaco je nog?
"Ja, en dat doet me wel plezier. Laatst was hier nog een scout van de club die kwam kijken hoe het met me ging en of ik me goed voelde. Hij bleef ook naar de wedstrijd kijken en dat doen ze toch niet met al hun uitgeleende spelers."
Toch een beetje spijt dat je niet met sterren als Falcao kon spelen?
"Ik heb er de voorbije maanden over nagedacht. Op mijn positie was er veel te veel concurrentie en ik zou nooit gespeeld hebben. Nu concentreer ik me volledig op Valenciennes en ik zie wel wat er komt."
Maar hier speel je wel tegen degradatie?
"Ja, maar ik speel wel in de Ligue 1. Een competitie van heel hoog niveau en zo heb je ook iets om voor te vechten. We zijn met vier of vijf teams die dicht bij elkaar zitten, maar er zijn nog 26 matchen te spelen. We hebben tijd. Het belangrijkste is in eerste blijven."
Kijk je uit naar de match tegen Monaco?
"Niet speciaal, maar ik heb op de kalender wel al eens gekeken wanneer het is. De laatste match voor de winterstop... Maar we zullen er het beste van maken."
Heb je de match PSG-Anderlecht gezien. Wat waren de reacties in Frankrijk?
"Ik hoorde eigenlijk niet veel na die match. (lacht) De Fransen hadden meer te vertellen na de heenmatch toen het 0-5 werd. Die 1-1 halen ze niet veel aan."
Schrijf je nu in voor de Voetbalkrant nieuwsbrief